top of page
Image by Ariq Naufal

PROJEKT KOMPLEKSOWY

Projekt kompleksowy, to projekt zawierający wizualizacje 3D oraz projekty wykonawcze, czyli rysunki techniczne dla wykonawców prac wykończeniowych, ekip remontowych oraz dla stolarzy (dotyczy mebli na wymiar).

Kompletną dokumentację przygotowujemy w postaci plików elektronicznych. W skład zestawu wchodzą wizualizacje zapisane w plikach graficznych JPG oraz rysunki techniczne zapisane w plikach PDF, w formacie A4. Możemy również wydrukować rysunki w dowolnym formacie, po wcześniejszym ustaleniu ich rozmiaru i ilości.

JAK POWSTAJE PROJEKT KOMPLEKSOWY

1. W pierwszej kolejności powstaje projekt funkcjonalny, a w jego zakresie:​

  • ​przeprowadzenie szczegółowego wywiadu 

  • dokonanie pomiaru we wnętrzach

  • wykonanie projektu funkcjonalnego

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o projekcie funkcjonalnym, kliknij  tutaj 

2. Wybór elementów wyposażenia wnętrz oraz materiałów wykończeniowych

Po etapie przygotowania projektu funkcjonalnego, przychodzi czas na wybór elementów wyposażenia wnętrz oraz materiałów wykończeniowych. Większość materiałów wykończeniowych prezentujemy na żywo – w biurze projektowym lub w sklepie. Elementy wykończenia i dekoracje na ogół przedstawiamy w postaci zdjęć, lub linków odsyłających do stron producenta lub dystrybutora.

3. Projekt 3D​​

Gdy już wiemy jakich użyjemy materiałów oraz jakie znajdą się elementy wyposażenia wnętrza, przygotowujemy trójwymiarowy model pomieszczenia.

4.  Dokumentacja techniczna

Następnie przystępujemy do opracowania dokumentacji technicznej dla podwykonawców – tzw. projektów wykonawczych, na których rozrysowane są szczegółowo takie elementy jak np.:

  • schemat ułożenia płytek,

  • schematy elektryczne (lokalizacja gniazdek, punktów oświetlenia)

  • elementy instalacji wodnej i kanalizacyjnej (krany odpływy)

  • wymiary i lokalizacje dodatkowych ścian lub wyburzeń,

  • wymiary mebli, jeżeli są zamawiane „na wymiar”.

5. Lista zakupów

Przygotowujemy listę proponowanych materiałów, elementów wyposażenia wnętrz, wycenę mebli na wymiar, zestawu sprzętu AGD, oświetlenia, itp.

IMG-1314 — kopia — kopia.jpg
IMG_1585 — kopia — kopia — kopia.jpeg
IMG-1342 — kopia.jpg
bottom of page