top of page
Lampy designerskie

PROJEKT FUNKCJONALNY

Projekt funkcjonalny wnętrza to projekt 2D w postaci rzutów płaskich. W takim projekcie rozmieszczone są wszystkie bryły stanowiące elementy wyposażenia wnętrz, które można umieścić na rzucie płaskim - np.:

  • meble,

  • stałe elementy zabudowy (np. szafy wnękowe),

  • wolnostojące sprzęty AGD,

  • wolnostojące elementy dekoracyjne,

  • wiszące elementy dekoracyjne,

  • istniejące elementy konstrukcyjne (np. drzwi, wnęki, okna) oraz zmiany ich usytuowania (np. przesunięcia, likwidacje czy zwężenia / poszerzenia otworów).

... JAKO JEDEN Z ETAPÓW

Projekt funkcjonalny jest na ogół pierwszym etapem prac projektowych. Przygotowujemy kilka koncepcji układu wnętrz. W zależności od uzgodnień, są to zwykle 2 lub 3 warianty.

Koncepcje te omawiamy z Tobą szczegółowo pod kątem realizacji założeń projektowych, estetycznych i funkcjonalnych. Naszą rolą jest przedstawienie wszystkich aspektów ergonomicznego rozplanowania wnętrz zgodnych z Twoimi oczekiwaniami. Wszystkie Twoje uwagi i sugestie mają ogromny wpływ na kolejny etap prac projektowych.

Po wspólnym uzgodnieniu projektu funkcjonalnego, przygotowujemy wstępnie materiały, jakie będą użyte do wykończenia wnętrza.

... JAKO OSTATECZNY PROJEKT

Projekt funkcjonalny może być ostatecznym projektem głównie tam, gdzie wnętrze będzie urządzane elementami, które są w Twoim posiadaniu i zechcesz je wykorzystać do zagospodarowania przestrzeni (np. meble, elementy dekoracji) lub można je zakupić, i nie wymagają indywidualnego zaprojektowania. Jeśli dotyczy to mebli gotowych wolnostojących, zwykle przygotowujemy listę takich sprzętów oraz pozostałych elementów wyposażenia i dekoracji, które zostały uwzględnione w projekcie. Takie zestawienie jest możliwe zwłaszcza przy zakupach gotowych produktów dostępnych w Internecie, które możesz szybko podejrzeć i zakupić. Tego typu projekty mają szczególne zastosowanie dla pokoi dziecięcych, młodzieżowych i sypialni. Wiemy, że finanse to istotna kwestia przy projektowaniu wnętrz, dlatego ważne dla na jest, by określić maksymalną kwotę, jakiej nie chcesz przekroczyć przy zakupie elementów wyposażenia. Pozwoli nam to na odpowiedni dobór materiałów, mebli oraz dodatków.

powiedz czego oczekujesz

Na początku zadajemy mnóstwo szczegółowych pytań na temat przyzwyczajeń, upodobań Twoich oraz członków rodziny lub osób mieszkających w tym samym miejscu. Opowiedz nam o wszystkich istotnych dla Ciebie kwestiach: co lubisz, jak spędzasz czas w mieszkaniu, jak odpoczywasz, co wpływa na Twój komfort. Pracując z nami masz już zapewne wyobrażenie o idealnym wnętrzu. Jeżeli posiadasz listę zdjęć lub linków prezentujących Twoje inspiracje, podziel się nią z nami. Dzięki temu będziemy wiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę, a jakich elementów unikać.

pomiar wnętrza

Pomiaru dokonujemy fizycznie na wizji lokalnej – to tzw. inwentaryzacja. Jeśli posiadasz projekty zwymiarowanego pomieszczenia, mogą posłużyć one jako rysunki poglądowe - do porównania z naszymi pomiarami. W trakcie inwentaryzacji wykonujemy również zdjęcia, które pomogą nam w pracy – przypominają o szczegółowych i wyjątkowych elementach wnętrz.

wykonanie projektu funkcjonalnego

Do wykonania projektu funkcjonalnego niezbędne są podstawowe elementy wyposażenia. Na tym etapie przygotowywane są faktury, kolorystyka, dekoracje, meble, oświetlenie oraz inne elementy, które we wstępnym zarysie pozwalają przedstawić Tobie ogólny charakter wnętrza. Jeśli to tylko możliwe, materiały są prezentowane na żywo w biurze projektowym lub w sklepie.

1-angel-wawel-widok-na-wawel-fotografia-
6-angel-wawel-widok-na-wawel-fotografia-
16-angel-wawel-widok-na-wawel-fotografia
bottom of page