top of page
Image by Laureen Missaire

1.    Rozpoznanie potrzeb klienta

             Każdy  nasz projekt zaczyna się  od dokładnego poznania potrzeb i wymagań  klienta, jego oczekiwań oraz budżetu. Jest to kluczowy i bardzo ważny moment w procesie projektowym, więc aby na końcu uzyskać piękne wnętrze w pełni zaspokajające oczekiwania  naszego   klienta.

             Podczas pierwszego spotkania najpierw  wspólnie wybieramy styl w jakim klient  pragnie  zaaranżować  swoją inwestycję, przedstawiając własne opracowanie najważniejszych stylów stosowanych  w  projektowaniu wnętrz.

             Kolejnym etapem  jest weryfikacja  potrzeb i oczekiwań  inwestora. Nie wymagamy od klienta wypełniania  długich ankiet  weryfikujących  jego preferencje. Podczas  miłej rozmowy klient  opowiada nam o swoich oczekiwaniach, kolorystyce, domownikach, zwyczajach czy przyzwyczajeniach.  Dla nas ważne są nie tylko ulubione kolory czy styl, ale również to jak   nasz klient  domu wolny czas jakie aspekty życia chcecie zmienić poprzez nową aranżację.  Jeśli jest to powierzchnia komercyjna badamy  dla jakich klientów dany lokal jest dedykowany i jakie odczucia  powinny   przebywającym w nim  osobom. Miła pogawędka przy filiżance dobrej kawy   pozwala  nam poznać się wzajemnie,   a nam w pełni  poznać wszelkie aspekty  inwestycji  naszego klienta, które wkrótce przełożymy  na wymarzony projekt wnętrz. Kiedy podczas spotkania  wiemy wszystko co profesjonalny architekt powinien wiedzieć, czujemy dokładnie  jak  kształtują się preferencje  naszego  inwestora przechodzimy do kolejnego etapu.

Image by Hasnan Monir 🇧🇩

             Istotnym dla poprawności projektu jest  dobrze przeprowadzona  analiza wnętrza. Podczas inwentaryzacji  spotykamy się z inwestorem w miejscu inwestycji, gdzie badamy różne aspekty niezbędny przy projektowaniu  jak  doświetlenie wnętrza, kolorystka budynku, otoczenie oraz wszelkie aspekty techniczne. Dla nas bardzo ważne jest aby  budynek był spójny  z jego zewnętrznym wyglądem oraz otoczeniem .

2. Inwentaryzacja

Image by Ryan Ancill

3.   Przedstawienie rzutów funkcjonalnych oraz kolorystyki

             Przygotowanie  drugiego etapu trwa dwa tygodnie   i jest   niczym innym  jak  upewnieniem się iż  na pierwszym spotkaniu w pełni rozpoznaliśmy  wszelkie  oczekiwania  i gusty naszego klienta.   

Na  trzecim spotkaniu kolejno :

 

  • przedstawiamy  kilka rozwiązań rzutów funkcjonalnych  - jest ich tyle na ile  pozwala nam dane wnętrze .

Przykładowy rzut funkcjonalny  nr  1

Przykładowy rzut funkcjonalny  nr  2

 

  • oraz co najmniej dwa moodboardy  kolorystyczno – materiałowe

 

Przykładowy moodboard   nr  1

Przykładowy moodboard   nr  2

 

 

             Omówienie   kolorystyki i rzutów funkcjonalnych  pozwala nam  doprecyzować  gusta i preferencje  naszego klienta,  zweryfikować  przedstawione przez nas rozwiązania oraz przejść do najważniejszego etapu naszej współpracy.

Apartament designerski

             Kolejnym i najbardziej czasochłonnym etapem naszej pracy jest  proces modelowania wnętrz w  programie 3D.  Praca w  na tym etapie zajmuje nam około 4 tygodni.  Po wyrenderowaniu  naszych scen w programie 3D przedstawiamy efekty naszej  pracy  w postaci   wizualizacji  każdego wnętrza  inwestycji  naszego klienta. Zawsze przedstawiamy min dwie wersje projektów każdego z projektowanych pomieszczeń.  Udostępniając  naszemu klientowi  gotowe projekty  pozostawiamy  go na wyznaczony przez niego okres czasu aby mógł wspólnie z innymi domownikami  lub przyjaciółmi przedyskutować  nasze rozwiązania i wybrać  to  jedno które będzie aranżowane.   Gdy nasz klient jest gotowy  omawiamy wspólnie  nasze koncepcje  wybierając  jedno rozwiązanie  które przedstawiamy  po ok  5 dniach roboczych  w postaci finalnych wizualizacji.  Jesteśmy już więc gotowi do  ostatniego    etapu  wspólnej pracy.

4.

Wizualizacje wstępne

projektu wnętrz

Image by Jonathan Kemper

5.   Dokumentacja techniczna oraz listy zakuypowe

             Ostatnim etapem po wykonaniu wizualizacji ostatecznych jest tworzenie dokumentacji technicznej, która zawiera wszystkie niezbędne rysunki potrzebne dla wykonawców. Są to rysunki zmiany punktów świetlnych, gniazd prądowych, ułożenia podłogi,  zmiany ścianek działowych, sufitów podwieszanych oraz elementów które zmieniają przestrzeń danego wnętrza. Przedstawiamy  układy ścian z ułożeniem płytek i armatury. Wykonujemy również precyzyjną dokumentację techniczną mebli na zamówienie takich jak meble kuchenne, nietypowe regały, komody, zabudowy stałe.

 

Prawidłowa dokumentacja pozwala ekipom remontowym  wykonać samodzielnie  pracę  wykończeniową.

 

             Do dokumentacji przesyłamy listy materiałowe  które  pozwolą za jednym zamówieniem dokonać zakupu:

  • całości oświetlenia

  • wyposażenia łazienek  ( armatura, płytki, dodatki )

  • wykończenie ścian, podłóg, sufitów

  • mebli na wymiar

  • sprzętów AGD

  • wszelkich dodatków  oraz mebli stałych

Przykład  części listy zakupowej (link)

 

             Dzięki naszej współpracy z największymi sklepami i producentami    z całej Europy, nasz klient może dokonać zakupu  wszystkich  materiałów wyposażenia wnętrz za pomocą  realizacji kilku sprecyzowanych pod jego wnętrze zamówień . Wszelkie namiary oraz ceny wyposażenia  przesyłamy za pomocą linków  dostępnych online.

bottom of page