

1. Rozpoznanie potrzeb klienta
Każdy nasz projekt zaczyna się od dokładnego poznania potrzeb i wymagań klienta, jego oczekiwań oraz budżetu. Jest to kluczowy i bardzo ważny moment w procesie projektowym, więc aby na końcu uzyskać piękne wnętrze w pełni zaspokajające oczekiwania naszego klienta.
Podczas pierwszego spotkania najpierw wspólnie wybieramy styl w jakim klient pragnie zaaranżować swoją inwestycję, przedstawiając własne opracowanie najważniejszych stylów stosowanych w projektowaniu wnętrz.
Kolejnym etapem jest weryfikacja potrzeb i oczekiwań inwestora. Nie wymagamy od klienta wypełniania długich ankiet weryfikujących jego preferencje. Podczas miłej rozmowy klient opowiada nam o swoich oczekiwaniach, kolorystyce, domownikach, zwyczajach czy przyzwyczajeniach. Dla nas ważne są nie tylko ulubione kolory czy styl, ale również to jak nasz klient domu wolny czas jakie aspekty życia chcecie zmienić poprzez nową aranżację. Jeśli jest to powierzchnia komercyjna badamy dla jakich klientów dany lokal jest dedykowany i jakie odczucia powinny przebywającym w nim osobom. Miła pogawędka przy filiżance dobrej kawy pozwala nam poznać się wzajemnie, a nam w pełni poznać wszelkie aspekty inwestycji naszego klienta, które wkrótce przełożymy na wymarzony projekt wnętrz. Kiedy podczas spotkania wiemy wszystko co profesjonalny architekt powinien wiedzieć, czujemy dokładnie jak kształtują się preferencje naszego inwestora przechodzimy do kolejnego etapu.

Istotnym dla poprawności projektu jest dobrze przeprowadzona analiza wnętrza. Podczas inwentaryzacji spotykamy się z inwestorem w miejscu inwestycji, gdzie badamy różne aspekty niezbędny przy projektowaniu jak doświetlenie wnętrza, kolorystka budynku, otoczenie oraz wszelkie aspekty techniczne. Dla nas bardzo ważne jest aby budynek był spójny z jego zewnętrznym wyglądem oraz otoczeniem .
2. Inwentaryzacja

3. Przedstawienie rzutów funkcjonalnych oraz kolorystyki
Przygotowanie drugiego etapu trwa dwa tygodnie i jest niczym innym jak upewnieniem się iż na pierwszym spotkaniu w pełni rozpoznaliśmy wszelkie oczekiwania i gusty naszego klienta.
Na trzecim spotkaniu kolejno :
-
przedstawiamy kilka rozwiązań rzutów funkcjonalnych - jest ich tyle na ile pozwala nam dane wnętrze .
Przykładowy rzut funkcjonalny nr 1
Przykładowy rzut funkcjonalny nr 2
-
oraz co najmniej dwa moodboardy kolorystyczno – materiałowe
Omówienie kolorystyki i rzutów funkcjonalnych pozwala nam doprecyzować gusta i preferencje naszego klienta, zweryfikować przedstawione przez nas rozwiązania oraz przejść do najważniejszego etapu naszej współpracy.

Kolejnym i najbardziej czasochłonnym etapem naszej pracy jest proces modelowania wnętrz w programie 3D. Praca w na tym etapie zajmuje nam około 4 tygodni. Po wyrenderowaniu naszych scen w programie 3D przedstawiamy efekty naszej pracy w postaci wizualizacji każdego wnętrza inwestycji naszego klienta. Zawsze przedstawiamy min dwie wersje projektów każdego z projektowanych pomieszczeń. Udostępniając naszemu klientowi gotowe projekty pozostawiamy go na wyznaczony przez niego okres czasu aby mógł wspólnie z innymi domownikami lub przyjaciółmi przedyskutować nasze rozwiązania i wybrać to jedno które będzie aranżowane. Gdy nasz klient jest gotowy omawiamy wspólnie nasze koncepcje wybierając jedno rozwiązanie które przedstawiamy po ok 5 dniach roboczych w postaci finalnych wizualizacji. Jesteśmy już więc gotowi do ostatniego etapu wspólnej pracy.
4.
Wizualizacje wstępne
projektu wnętrz

5. Dokumentacja techniczna oraz listy zakuypowe
Ostatnim etapem po wykonaniu wizualizacji ostatecznych jest tworzenie dokumentacji technicznej, która zawiera wszystkie niezbędne rysunki potrzebne dla wykonawców. Są to rysunki zmiany punktów świetlnych, gniazd prądowych, ułożenia podłogi, zmiany ścianek działowych, sufitów podwieszanych oraz elementów które zmieniają przestrzeń danego wnętrza. Przedstawiamy układy ścian z ułożeniem płytek i armatury. Wykonujemy również precyzyjną dokumentację techniczną mebli na zamówienie takich jak meble kuchenne, nietypowe regały, komody, zabudowy stałe.
Prawidłowa dokumentacja pozwala ekipom remontowym wykonać samodzielnie pracę wykończeniową.
Do dokumentacji przesyłamy listy materiałowe które pozwolą za jednym zamówieniem dokonać zakupu:
-
całości oświetlenia
-
wyposażenia łazienek ( armatura, płytki, dodatki )
-
wykończenie ścian, podłóg, sufitów
-
mebli na wymiar
-
sprzętów AGD
-
wszelkich dodatków oraz mebli stałych
Przykład części listy zakupowej (link)
Dzięki naszej współpracy z największymi sklepami i producentami z całej Europy, nasz klient może dokonać zakupu wszystkich materiałów wyposażenia wnętrz za pomocą realizacji kilku sprecyzowanych pod jego wnętrze zamówień . Wszelkie namiary oraz ceny wyposażenia przesyłamy za pomocą linków dostępnych online.