top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraOther Side Design - Monika Sobolewska

Minimalizm trendem przyszłości

„ Formuła poezji, która poszukuje najgłębszych znaczeń wyrażonych minimalną liczbą słów, powinna mieć zastosowanie w architekturze"

Anne Lacaton , Jean Philippe VassalCzasy konsumpcjonizmu i przepychu mamy już dawno za sobą. Stajemy się coraz bardziej świadomi własnych potrzeb, własnych priorytetów oraz tego, czego nam już nie potrzeba.


Salon w stylu minimalistycznym ,fot.: Marcin CzechowiczMinimalizm we wnętrzach pomaga pozbyć się wszystkiego co jest nam niepotrzebne. Poprzez wnętrze możemy kształtować swój charakter, ucząc się doceniać tą jedną, ulubioną rzecz… ucząc się doceniać ludzi, którzy w tym wnętrzu mieszkają i je uzupełniają.
Czy mniej to wystarczająco dużo ? Czy zadajmy sobie to pytanie urządzając swój nowy, wymarzony dom ? Zadajmy to pytanie naszym przyzwyczajeniom?Zastanówmy się, czy wszystkie zakupione sprzęty są przez nas używane ? Czy wszystkie zakupione ubrania , trzymane od wieków w kącie szafy są nam potrzebne ? Może zamiast kolejnej szafy i kolejnego serwisu kuchennego podarujmy sobie odrobinę więcej przestrzeni, harmonii i możliwości na rozwój. W szczególności ma to duże znaczenie przy małych wnętrzach, gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota.

Wielofunkcyjne przestrzenie o racjonalnych metrażach są nasza przyszłością – dlaczego nie dołączyć do nich już dziś ? Minimalistyczna forma oraz oszczędność materiałów daje nam poczucie przestrzeni oraz możliwość swobodnej aranżacji. Spróbujmy zweryfikować swoje wnętrza, czy rzeczywiście wszystko co posiadamy jest nam potrzebne ?
W naszej pracy coraz częściej spotykamy klientów, którzy świadomie rezygnują z wielkiej kuchni czy wielkogabarytowych szaf. Jest to sygnał, iż nasze społeczeństwo podąża już zaświatowymi trendami, za trendami oszczędzającymi wszystko co nas otacza … Nasze Środowisko.

49 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page